03Beskydsko-karpatská magistrála

  • Trasa: Břeclav – Hodonín – Vsetín – Český Těšín.
  • Délka trasy: 276 km.

Cyklotrasa vede podél hranic se Slovenskem, ze slováckého Podluží do Bílých Karpat, luhačovickým Zálesím na Valašsko a pod úpatím Beskyd do Slezské nížiny. Prochází po cyklotrasách č. 43/44, 45, 46/47. Podluží opouští v Rohatci.

TIP

  • Z Břeclavi do Hodonína
  • Délka trasy: 31 km.

Břeclavská kasárna malovaná, V Hodoníně za vojáčka mňa vzali... Tyto dvě lidové písničky si můžete zpívat cestou na kole, ve skutečnosti jsou ale už pouhou historií – v obou kasárnách jsou dnes byty pro místní obyvatele. Trasa vás povede rovinatým terénem proti proudu řeky Moravy, přes jihomoravské obce, které stále žijí bohatým folklorním životem a tradicemi. Trasa: Břeclav (muzeum, židovská synagoga, koupaliště) – Lanžhot (muzeum, folklor) – Kostice – Tvrdonice (národopisné slavnosti Podluží v písni a tanci) – Týnec (Hradíštěk – romantické náměstíčko obestavěné vinnými sklípky) – Moravská Nová Ves (vinařské uličky Výmol a Zátiší) – Mikulčice (Slovanské hradiště – národní kulturní památka) – Lužice (folklor, víno) – Hodonín (Masarykovo muzeum, zoologická zahrada, lázně, koupaliště, přístav...).

Moravská stezka

  • Trasa: Lednicko-valtický areál – Podluží a Hodonínsko – Uherskohradišťsko – Kroměřížsko – Olomoucko – Horní Pomoraví – Jeseníky.
  • Délka trasy: 310 km.

Cyklotrasa vede převážně podél řeky Moravy z jižní Moravy až do Jeseníků. Podluží protíná od Břeclavi do Hodonína a Rohatce a v této své části kopíruje Beskydsko karpatskou magistrálu. Moravská stezka tvoří spolu s tzv. Jantarovou stezkou páteř Moravsko slezských dálkových cyklotras, které protínají Slezsko a Moravu od severu k jihu a jejich celková délka je přes tisíc kilometrů. Tyto cyklotrasy mají být v budoucnosti součástí panevropských cyklotras – Euro-vela č. 6 (Normandie – Černé moře) a Euro-vela č. 9 (Baltské moře – Jaderské moře).

Greenways Praha Vídeň

  • Trasa: Praha – Příbram – Tábor – Jindřichův Hradec – Znojmo – Valtice – Vídeň.
  • Délka trasy: 470 km.

Greenways Praha Vídeň je síť stezek a tras pro cyklisty, pěší, jezdce na koních či vodáky. Páteří je dálková cyklotrasa, která spojuje dvě evropské metropole. Na ni navazují tematické okruhy – Greenways Rožmberského dědictví, Greenways Lichtenštejnského dědictví a Greenways řemesel a vyznání. Z Podluží se na tuto dálkovou trasu dostanete přes Břeclav do Valtic, kde se můžete rozhodnout, zda na Prahu nebo na Vídeň...

www.prahawien.greenways.info

loga