04Moravské vinařské stezky

  • Trasy: Každá z deseti vinařských oblastí má svůj vlastní okruh vinařských stezek. Všechny okruhy jsou propojeny páteřní Moravskou vinnou stezkou. Tato vinařská magistrála spojuje Znojmo s Uherským Hradištěm. Vinařské stezky vedou převážně vinicemi a sady, a to zpravidla po místních komunikacích. Na všech směrových a informačních tabulích je znázorněno logo Moravských vinařských stezek. Barva loga určuje, na které ze stezek se návštěvník nachází. V každé obci, jež se nachází na vinařských stezkách, lze nalézt informační panel s mapou tras v dané vinařské oblasti.
  • Délka tras: celkem 1200 km.

www.stezky.cz

Vinařská stezka Podluží

Pro Podluží je nejvýznamnější Vinařská stezka Podluží, která má délku 115 km. Vinné sklípky a výtečné víno najdete na Podluží prakticky v každé obci. Zastavte se na pohárek, poznejte pohostinnost místních vinařů a ojedinělé ukázky lidové sklepní architektury.

TIP

  • Za vínem na Podluží a Hodonínsko
  • Délka trasy: 32 km.

Pokud máte kladný vztah k vínu, není co řešit. Tato trasa je pro vás jako stvořená. Nezapomeňte však na to, že alkohol na silnici nepatří, a tak si raději naplánujte v některém místě na trase nocleh. Až budete příjemně společensky unaveni, bude se vám hodit. Trasa: Hrušky (vinné sklepy) – Moravská Nová Ves (sklepní uličky) – Prušánky (sklepní vesnička Nechory) – Nový Poddvorov (vinné sklepy) – Čejkovice (gotická tvrz, Templářské sklepy) – Starý Poddvorov (větrný mlýn) – Dolní Bojanovice (vinné sklepy, folklor).

loga